My MOTHER taught us to sell food in the market so we could pay for school. I would GET up at 4:30 A.M. and start selling bread and cheese before going to class. School cost $65. The AVERAGE SALARY was $125 a year, and with 10 kids, how are you going to pay for that?
Let the most powerful wisdom quotes and sayings of our times guide your life! quotes has got them all listed out for you to explore. Simply,Choose a topic/author and get started on a self-paced journey of inner awakening inspired by great minds.